Kanabisi: 80 policë nga toka dhe 2 dronë nga lart kontrollojnë Durrësin

Kanabisi: 80 policë nga toka dhe 2 dronë nga lart kontrollojnë Durrësin

09:25, 12/06/2020
A+ Aa A-

Policia e Durrësit njofton se po kontrollon nga ajri dhe toka, territorin për mbjellje të mundshme kanabisi.

Sipas njoftimit, Policia po përdor dron për monitorimin e zonave të thella pyjore. Gjatë kontrollit janë angazhuar 80 forca policie dhe 2 dronë.

Nga kontrolleve me dron nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kanabisit. Në 24 orët e fundit është monitoruar zona e Krujës, konkretisht fshatrat Mafsheq, Cudhi dhe Nuoj.

Kontrollet janë alternuar dhe vijojnë nga ajri dhe toka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco