Shqipëri: ku ndodhen të infektuarit, që po trajtohen nga mjekët e familjes

Shqipëri: ku ndodhen të infektuarit, që po trajtohen nga mjekët e familjes

10:48, 03/06/2020

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot me shtimin e 20 të infektuarve të rinj me koronavirus në 24 orët e fundit, numri i prekurve në Shqipëri shkoi në  1184 që nga fillimi i epidemisë.

20 raste pozitive që rezultuar së fundmi janë: 15 raste në Tiranë, 1 në Kamzë,  2 raste në Durrës dhe 2 raste në Krujë. Për 92% të të prekurve që ndodhen në banesat e tyre, kujdesen mjekët e familjes.

Situata e të infektuarve me koronavirus në të gjithë vendin paraqitet si më poshtë:

Tiranë 172
Krujë 22
Durrës 15
Kamzë 12
Shkodër 10
Mat 9
Lushnjë 6
Berat 2
Fier 2
Korçë 1
Librazhd 1
Mallakastër 1.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco