COVID-19/ Rast i ri në kadastrën e Durrësit

COVID-19/ Rast i ri në kadastrën e Durrësit

09:53, 03/06/2020

Rasti i dytë i konfirmuar ne kadastrën e Durrësit

Gjatë 24 orëve të fundit specialistët e epidemiologjisë kanë marrë 20 mostra nga specialistët e kadastrës Durrës dhe 19 prej tyre  negative , ndërsa 1 rezultoi pozitiv duke  e cuar në 2 numrin me Covid 19 në këtë Istitucion

Kjo vatër duket problematike në këtë qytet sepse shumë qytetar paraqiten aty për të marrë shërbimet e nevojshme që kanë

Punonjësa e infektuar punonte të sporteli dhe si pasoj kishte kontakt me të gjithë punonjësit e tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco