‘Abazi donte të kapte nusen e djalit, por …./ Tjetër dëshmi tronditëse e 15 vjeçares në polici

‘Abazi donte të kapte nusen e djalit, por …./ Tjetër dëshmi tronditëse e 15 vjeçares në polici

20:16, 02/06/2020

Në tjetër detaj tronditës është zbuluar në dëshminë e 15-vjeçares nga Babrruja, e cila u abuzua seksualisht nga një 65-vjeçar, si dhe 3 rinj, bashkëpunëtor të tij.

Në dosjen hetimore të siguruar nga ‘BalkanWeb’, ku flet vajza, kjo e fundit ka pohuar para oficerëve të çështjes se Abas Doku kishte dashur të abuzonte nusen e djalit të tij, por nuk ia kishte dalë.

“Në lidhje me bashkëshorten e shtetasit Abaz, vajza ka treguar se e ka pyetur nëse ka marrë ndonjë gocë. Sipas saj Abazi i ka treguar se ka dashur të kapë nusen e djalit, por s’ka mundur.”, thuhet në dosjen hetimore.

Kujtojmë se gjykata caktoi sot masën e sigurisë, duke lënë në burg Abas Dokun dhe 3 bashkëpunëtorët e tij.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Cf02/06/2020 20:48

Eksitoheni kur botoni kesi lajmesh? Po boll o burre, lejeni me aq se na e shpifet. Sa me pak, se duket sikur po e perdhunoni nga e pare ate gocen e shkrete

Shto koment

Denonco