VIDEO/ Tension i lartë në kufirin me Kosovën, policia nuk lejon qytetarët të kalojnë

VIDEO/ Tension i lartë në kufirin me Kosovën, policia nuk lejon qytetarët të kalojnë

12:32, 02/06/2020

Acarohet situata në Morin.

Njerëzit bëjnë presion për të hyrë në Kosovë, por policia e doganës së Kosovës i kthen mbrapsht. Disa persona paraqesin vërtetime se nuk janë të sëmurë, por dogana kërkon test anti Covid-19. 

Policia e Doganës se Vërmicës sapo ndaloi dy persona të moshës rreh 25 vjeç për shkak të mosbindjes ndaj policisë.

Ata janë ndaluar në doganën e Kosovës. Të dyja dogat ndodhen në të njëjtin vend paralel me njëra-tjetrën.

Policia e doganës së Kukësit e ndihmon atë të Kosovës për të pastruar sheshin, por sheshi mbushet sërish me njerëz dhe makina. 

Situata është e acaruar pasi qytetarët janë bërë nervozë, kërkojnë shpjegime pasi pengimi u duket absurd.

Pengohen edhe disa persona që shkojnë për një rast vdekje në Kosovë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alb002/06/2020 12:52

Turp kjo qe ndodhe ne kufirin Shqiperi Kosove,gjithcka eshte pasoje e qeverise adoleshente te Kosoves.Mos valle Kurti se kupton se jemi nje komb kufiri duhet hapur. Konflikti me bojaxhiun e Shqiperise nuk duhet te kaloje te Shqipetaret e te dy aneve. Bojaxhiu dhe Kurti duhet te marrin eksperience nga Mbreteria e Bashkuar (UK) ku shtetasit e Irlandes kur hyne ne token e Mbreterise se Bashkuar nuk do te karantinohen .

Shto koment

Denonco