Gjykim në mungesë, shtyhet sërish seanca për ish kreun e bashkisë Vorë

Gjykim në mungesë, shtyhet sërish seanca për ish kreun e bashkisë Vorë

13:48, 01/06/2020

Gjykata e Tiranës shtyu për në 4 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.

Shkak i shtyrjes ishte mosparaqitja e avokatit mbrojtës të Kajmakut. Ish-kryebashkiaku  po gjykohet në mungesë për akuzat e “falsifikimit të formularëve”, “falsifikimit të dokumenteve” dhe “kryerje e funksionit pas dhënies fund të tij”.  

Të bashkëpandehura me Kajmakun janë dhe Merita Shytko e Irma Bylyku të akuzuara për “falsifikim dokumentesh” dhe Mirjeta Mema për “shpërdorim të detyrës”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco