Gati vendimi/ Në Kosovë, nga nesër hapen kufijtë, qendrat tregtare, aeroportet dhe….

Gati vendimi/ Në Kosovë, nga nesër hapen kufijtë, qendrat tregtare, aeroportet dhe….

15:13, 31/05/2020

Qeveria do të shqyrtojë sot një propozim për një rihapje të mëtejshme nga nesër e cila përkon me fillimin e muajit të qershorit.

Në propozimin që kanë siguruar mediat kosovare, thuhet se nga nesër mund të happen qendrat tregtare, kufijtë, aeroportet, dasmat, pishinat, panairet etj.

Pritet të shihet se çfarë do të vendosë sot qeveria e Kosovës pas mbledhjes. Deri tani Kosova ka hequr orarin kufizues për javës tjetër si dhe një rihapje vetëm të kopshteve dhe çerdheve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco