Abuzimi seksual me 15-vjeçaren, ky është Abaz Doku. Policia kishte informacione, por ...

Abuzimi seksual me 15-vjeçaren, ky është Abaz Doku. Policia kishte informacione, por ...

14:18, 31/05/2020

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Abaz Doku, 65-vjeçari i cili dyshohet se ka abuzuar me një vajzë të mitur në zonën e Babrrusë në Tiranë, dhe e ka shantazhuar dhe me një video, situatë nga e cila kanë përfituar dhe tre persona të tjerë.

65-vjeçari Abaz Doku ka ndërruar për rreth dy vite tre vende pune si roje në disa shkolla.

Policia e Tiranës ka patur informacione prej shumë kohësh për abuzim me të mitur, dhe është shoqëruar disa herë, por nuk ka patur asnjëherë asnjë kallëzim për të dhe kanë munguar provat.

Vetëm në ditët e fundit është arritur të dokumentohet ngjarja dhe të bëhej arrestimi.

Image

Doku pritet të dalë para Gjykatës Penale të Tiranës për t’u mësuar me masën e sigurisë, ndërsa burime nga Organi i Akuzës konfirmojnë se do të kërkohet caktimi i masës ‘arrest me burg’.

Ai akuzohet për veprat penale ‘Marrëdhënie sèksuale ose homosèksuale me të mitur’, ‘Marrëdhënie sèksuale ose homosèksuale me dhunë me të mitur të moshës 14 deri në 18 vjeç’, ‘Shtytja e të miturëve në krim’ dhe ‘Vepra të turpshme’, të gjitha kryer në bashkëpunim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari31/05/2020 15:22

RILINDJA E QELBESIRELLEKUT NA SOLLI SHUME FUQISHEM DHE FARE HAPUR TE GJITHA PISLLIQET, QELBESIRELLIQET, MASKARALLIQET, HORRLIQET, IMORALITETIN, KORRUPSIONIN, VJEDHJET, GRABITJET DHE NDYRESIRAT DHE FELLIQESIRAT E KOMBIT NE TE GJITHA NIVELET E SHTETIT, PUSHTETIT DHE TE ADMINISTRATES INJORANTE DHE TE PAAFTE PUBLIKE!!! E NISEN PA PIKEN E TURPIT ME BREKET ME VRIME TE SHUKRIUT TE DIBRES DHE NUK U SKUQEN FARE!!! BREKET E SHUKRIUT ISHIN SIMBOLI, MORALI DHE FLAMURI I RILINDASVE!!! ATA JO VETEM NUK TURPEROHEN POR KRENOHEN DHE MBURRET PER PISLLIQET QE I SOLLEN KETIJ VENDI!!! KETA JANE FYTYRAT E VERTETA TE RILINDJES!!! SOT NUK DUHET TE BEJME VALICET GATI E TE IKIM!! FRIKACAKET DHE TE TREMBURIT IKIN DHE ARRATISEN NGA SYTE KEMBET!! POR TE BEJME GATI GURET DHE DRURET KUNDER QEVERISE SE HORRAVE!!! SHQIPERIA ESHTE RIKTHYER NE FILLIMET E VITEVE 1990!!! POLICIA E LLESHT DHE ARDI DAULLVELIUT SOT TE RREH, TE OFENDON, TE HELMON ME GAZ, NDERSA DJE POLICIA E GRAMOZ RUCIT VRAU 4 TE RINJ NE MES TE SHKODRES QE PROTESTON PA ARME, PA GURE, PA DRURE, POR VETEM ME FLAMUJT KOMBETAR DHE KERKONIN LIRINE DHE DEMOKRACINE E MUNGUAR. SOT PER IRONI DHE INJORIM TE GJAKUT TE ATYRE DJEMVE, GRAMOZ RUCI, KRYEPOLICI I FUNDIT I REGJIMIT TE DIKTATURES KOMUNISTE, ESHTE KRYEPARLAMENTARI I PARLAMENTIT DEMOKRATIK!!!! O ZOT! CFARE SHQIPERIE!!! EDHE BE KA MARRE FUND!!! NUK KA ME PIKEN E AUTORITETIT NE VENDET E BALLKANIT!! SOT EDHE EDVIN KRISTAQ RAMA, SPIROPALE DHE TAULANT BALLA TALLEN ME PERSONALITET E BE E OSBE DHE U NXJERRIN GJUHEN, PASI ATA TANI JANE RROGETARET E TYRE!!! CDO VEND I BOTES, SIDOMOS VENDET E BE, KANE NEVOJE PER RESTART!!! BE DUHET TE SHPERBEHET URGJENTISHT PASI NUK FUNKSIONON ME DHE NUK ESHTE ME ASPIRATE DEMOKRATIKE DHE EKONOMIKE SIC KA QENE NE FILLIMET E SAJ DHE DERI NE 1990!!! BE ESHTE LARGUAR 70% NGA PARIMET MBI TE CILAT U KRIJUA!! JANE ANTARESUAR VENDE PA DEMOKRACI APO ME GJYSEM DEMOKRACI, SHTETE ME NIVELE EKONOMIKE SHUME LARG NIVELIT TE BE, SHTETE AUTORITARE DHE DERI ME REGJIME MONISTO-KUMUNISTE-TOTALITARISTE, KU VENDET TIPIKE JANE SHQIPERIA DHE SERBIA!!! VENDET E BE KANE NEVOJE PER NJE SELF-ASSESSMENT!!! BE NUK ESHTE ME NJE ASPIRATE DHE OBJEKTIV PER VENDET ISH-KOMUNISTE!!! MISIONARET E BE DHE OSBE PO I SHERBEJNE REGJIMEVE, QEVERIVE TE KORRUPTUARA DHE JO ME ASPIRATEVE DEMOKRATIKE TE POPULLIT!!! MISIONARET DHE AMBASADORET E BE, SHBA DHE OSBE JANE BERE MJAFT TE KORRUPTUAR DHE SHUME QESHARAKE DHE PA PIKEN E AUTORITETIT NE SYTE E POPULLIT. ATA SOT POPULLI I SHIKON VETEM SI BASHKEPUNETORE, AVOKATE DHE ORTAKE TE QEVERIVE TE KORRUPTUARA!!! SOT POLITIKANET SHQIPTARE DHE ORTAKET E TYRE MATRAPAZE DHE TE KORRUPUAR NDERKOMBETARE E KANE TMERR VENDOSJEN E SISTEMIT ZGJEDHOR PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA!!! E KANE TMERR ARDHJEN E DEMOKRACISE SE VERTETE DHE TE SHTETIT LIGJOR. SIDOMOS PAS ARRESTIMIT TE KRYEMINISTRIT TE BOSNJE-HERCZEGOVINES!!! BE ESHTE THJESHT NJE ENDERR NE DIELL!!!

Pa emer31/05/2020 15:05

Nga eshte plehra?

Shto koment

Denonco