Policia e Shtetit: Të dielën nuk lejohet qarkullimi me makina në asnjë qytet

Policia e Shtetit: Të dielën nuk lejohet qarkullimi me makina në asnjë qytet

11:27, 30/05/2020
A+ Aa A-

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se ditën e diel nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve në asnjë qytet të vendit.

“Në kuadër të zbatimit të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se në datën 31.05.2020 do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e lirë lëvizja për këmbësorët, por nuk do lejohet në asnjë qytet të vendit qarkullimi i automjeteve.

Gjithashtu, edhe për këtë fundjavë nuk do lejohet hyrja dhe dalja në zonat e kuqe, si dhe ndalohet lëvizja drejt plazheve nga zonat që nuk janë zona bregdetare.

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të zbatojnë me rigorozitet ndalim-qarkullimin me automjete për ditën e nesërme, si dhe të respektohet distancimi social në të gjithë vendin”, mbyllet njoftimi i Policisë së Shtetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco