Shkon në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat

Shkon në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat

09:55, 30/05/2020
A+ Aa A-

Ka shkuar në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat.

BW raporton se nga 5 kampionët për analiza të marra një ditë më parë 2 prej tyre kanë rezoltuar pozitiv. Burime pranë NJVKSH thanë se dy rastet e reja janë brenda njërës prej familjeve, të cilat dolën me Covid-19 një ditë më parë.

Të gjitha rastet janë të izoluara dhe monitorohen nga mjekët e familjes pranë Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Mat.

Një ditë më parë Bashkia e Matit ka bërë edhe dezinfektimin e banesave të familjeve të rezoltuara të infektuara në fshatin Urakë të Njësisë Administrative Rukaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco