Ja kush është atentatori i dhëndrit të të ‘fortit’ të ngjarjeve të vitit 1997

Ja kush është atentatori i dhëndrit të të ‘fortit’ të ngjarjeve të vitit 1997

22:17, 29/05/2020
A+ Aa A-

Është zbuluar emri i autorit të plagosjes së ndodhur këtë mbrëmje në Peqin.

Ai është Adriatik Mezja dhe është shpallur në kërkim nga policia.

I plagosur në Peqin ka mbetur 31-vjeçari Besmir Hakballa, i cili është edhe dhëndri i Tan Kateshit, të fortit të Peqinit në ngjarjet e vitit 1997.

Hakballa ndodhet për mjekim të specializuar në Spitalin rajonal Elbasan, jashtë rrezikut për jetën.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit, për arsye banale, ndërkohë që raportohet se të dy personat njiheshin si problematikë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco