4 policë rrahën adoleshentin, kryepolici sulmon mamanë e djalit, nxjerr një VIDEO nga filmi

4 policë rrahën adoleshentin, kryepolici sulmon mamanë e djalit, nxjerr një VIDEO nga filmi

13:31, 29/05/2020
A+ Aa A-

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka bërë një deklaratë të papritur duke marrë në mbrojtje efektivët e policisë që dhunuan 15-vjeçarin tek zona e Liqenit Artificial në Tiranë.

Teksa është pyetur në lidhje me këtë rast në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ai ka nxjerrë videon nga Facebook-u i nënës së të miturit e cila shfaqet me pistoletë në dorë, duke përdorur etiketime morale për familjen në fjalë.

“Në lidhje me rastin e djalit 15-vjeç është e vërtetë se nëse dua të marr në mbrojtje policët, ata kanë një moment të kapërcimin e kompetencës. Ai është pezulluar.

Por a është në të vërtetët djali që i është bindur të gjithë thirrjeve të policisë siç pretendon mamaja. Do iu shfaq një video të mamasë së tij, që të shikoni se nga çfarë familje vjen.

Kjo është mamaja e djalit me pistoletë në dorë. Për të thënë se nga çfarë familje vjen. Jo se dua të mbroj policinë, por duhet të jemi realistë dhe të ftohtë në gjykim”, tha Veliu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

patosaraku31/05/2020 07:22

kjo eshte fytyra e leshit nga lezha

Anonim29/05/2020 17:12

Ky tipi ose kujton qe te gjithe Jane dement(gje qe nuk qenden)ose vet me gjithe c'ka para e prapa Jane kokrra e debilave(ndjese per fjalorin) po e meritojne maskarenjte.

a29/05/2020 14:35

e di ai qe ajo pistoleta eshte çakmak?! Kjo video ne celularin e tij eshte intimidim ne jeten personale te qytetareve. Dhe sa do vazhdoje ky percudnim i te drejtave te qytetare?!

Pa emer29/05/2020 14:28

Arrestoje mamin me revole. Djali eshte i mitur dhe nuk mund ta rrahin horrat e tu. A i ke marre leje mamit ti vjedhesh videot personale? Polici ne Minneapolis vrau nje kriminel qe po perpiqej te thyente nje cek fallco. Ai polici nuk ka shpetim apo jo? Polici jot beri te njejten gje te teatri. Fati i tij qe nuk I ndodhi gje djalit. Mund te qeshesh i lumtur

Daj Jaku29/05/2020 14:22

Si është e mundur që të jetë drejtues i lartë i Policisë Shtetit një injorant RR.K*** si ky? Një video e mamasë për të përligjur dhunën policore ndaj një adoleshenti... o enveeeer... Babai i Edvinit ka varur një poet, i biri ka bërë zullume sa mali Everest, i bie që Zahon duhet ta mbysi policia me gjurin në fyt... Ky Veliu duhet shkarkuar e proçeduar urgjentisht. O ASPAK ku je? O Përçkuror i Përçgjithshëm ku je? O gjeneral Llesh lesh kimiku, ku je? O President ku je?

t29/05/2020 14:05

Po ti mer kokeskith,e di nga çfamilje vjen?

Bledi29/05/2020 14:00

Bravo ardi.ke fol si burrat

Nardi29/05/2020 13:55

O Ardi Veliu , o fshatar i Delvines , po si nuk hoqi dore xhinsi juaj nga keto sajesa primitive te tipit te sigurimit te shtetit , po si mor kriminel i veshur me pushtet qe as nuk skuqesh e as nuk zverdhesh nga krimet e tua qe ne nje shtet te se drejtes do ishe kalbur ne burg , si guxon ti mor plehre qe nuk fole nje fjale per femijet kriminele te te ngjashmeve te ty Gramoz Ruci , Arta Dade , Luiza Xhuvani e vellane e Fatmir Xhafes , po masakron si dikur me luften e klasave nje femije qe per nga faji i kryer eshte ku e ku me pak se krimet e pjellave tuaja bastarde kur thua se shikoni nga cperberje familjare rrjedh . Po neser kur te viret drejtesia ne binaret e duhur si do te te vije ty mor plehre qe femija yt te gjykohet per krimet e tua mostruoze duke thene shikojeni se cfare babai plere ka pasur ky femije . Soji juaj komunist nuk heq dot dore nga metodat e kaluare kriminale por dijeni mire se nje dite me hir apo me pahir drejtesia do vihet ne vend dhe atehere mjere ju sa shtrenjte do ti paguani krimet qe po i beni ketij popolli . Yyyy plera ua qift deri kurvat me 7 breza ku ti kini .

I MENDURI i SURRELIT 29/05/2020 13:47

O TE QIFSHA ROBT O FSHATAR ! O PLEHRE! O ORDINER! O PAGATORI DHE SHOFERI I BALILAJT! PERVECSE ESHTE SHKELJE FLAGRANTE E PRIVATESISE DHE CENIM IMAZHI PO KETE GJE SMUND TA KUPTOSH TI O QENIE E TRASHE , PO CA LIDHJE KA O KERME SJELLJA E TE MAMASE SE VIKTIMES ME RASTIN KONKRET?! O BYTHQIR LULISHTE PSE NUK THE PER MINISTRIN TEND XHAFAJ SHIKO CFARE VELLAI KA?! EDHE SIKUR TE KISHE VIDEON QE VETE AI ADOLESHENTI KISHTE FYER FORCAT E RENDIT SJELLJA E TYRE NUK JUSTIFIKOHET NE ASNJE MENYRE!!! O KAFSHE SERVILE DHE MILITANTE!TURRA E DRUVE ESHTE PAK PER JU O KAFSHE!

altini29/05/2020 13:43

Po piken e turpit nuk e ke? Te paskan vene dhe ne krye te policise ty. Dmth meqenese djale vjen nga nje familje me probleme, duhet qe ti thyejne kocka e brinje policet e tu, te Leshit dhe te Preshit. Sa turp. Po fundja te verteten the o kryepolic, ashtu sic e mendon. Ndaj nuk me habit asnje veper qe kryejne policet nen drejtimin tend.

Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.29/05/2020 13:37

Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.

Shto koment

Denonco