Firmosën shembjen e Teatrit, do merren në pyetje tre specialistë të IN

Firmosën shembjen e Teatrit, do merren në pyetje tre specialistë të IN

14:26, 28/05/2020

SPAK ka thërritur që të marrë në pyetje 3 specialistët e Institutit të Ndërtimit, të cilët kanë firmosur ekspertizën për prishjen e Teatrit Kombëtar.

3 specialistët janë paditur dhe nga ana e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit disa ditë më parë.

Tre inxhinierët janë thirrur sot nga prokuroria e Tiranës dhe pritet të paraqiten ditën e hënë për t’ju përgjigjur pyetjeve të prokurorisë.

Ndërkohë disa ditë më parë SPAK ka sekuestruar edhe dokumenta që kanë të bëjnë më këtë vendim nga ana e qeverisë dhe bashkisë Tiranë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alb028/05/2020 14:59

Duhet te tregoje SPAK ne se eshte per drejtesi duke marre ne pytje Lal Fikun edhe bojaxhiun si autoret e shkaterimit te Teatrit per vjedhje te prones publike permes miqeve te kullave.

Shto koment

Denonco