Vëllai i spikeres televizive i vodhi 200 mln lekë biznesmenit, ja telefonata e saj me policinë

Vëllai i spikeres televizive i vodhi 200 mln lekë biznesmenit, ja telefonata e saj me policinë

21:12, 25/05/2020

NjĂ« nga autorĂ«t e vjedhjes sĂ« njĂ« shume tĂ« madhe parash, 200 mln lekĂ«ve dhe 50 mijĂ« frangave nĂ« automjetin e parkuar nĂ« njĂ« qendĂ«r tregtare nĂ« TiranĂ« Ă«shtĂ« vĂ«llai i Greta Hoxhajt, spikerja e lajmeve nĂ« televizionin “Zjarr”, konfirmon gazetarja e Panorama.

Burimet bĂ«nĂ« me dije se autorĂ«t, Donald Hoxha dhe Gentian Kane, janĂ« zbuluar nga targa e makinĂ«s qĂ« pĂ«rdorĂ«n pĂ«r t’u larguar pas ngjarjes.

“Panorama” ka mĂ«suar se spikerja Greta Hoxha Ă«shtĂ« telefonuar nga oficerĂ«t e hetimit dhe i kanĂ« kĂ«rkuar tĂ« paraqitet nĂ« polici sĂ« bashku me mjetin e saj.

Por spikerja u ka thënë se ndodhej në Fier. Për makinën, ajo ka treguar se që prej 22 majit atë e ka pasur në përdorim vëllai i saj Donaldo Hoxha.

Edhe ky i fundit Ă«shtĂ« telefonuar nga policia, por ka deklaruar se gjithashtu ndodhej nĂ« Fier. Por pas kĂ«saj telefonate, nĂ« policinĂ« e TiranĂ«s ka telefonuar njĂ« avokate e cila ka shprehur se do paraqitej nĂ« polici sĂ« bashku me Donald Hoxhajn dhe Gentian Kanen pĂ«r t’u vetĂ«dorĂ«zuar sĂ« bashku me shumĂ«n e parave qĂ« kishin vjedhur.

Sapo janë paraqitur në polici, dy të rinjtë janë arrestuar.

“Nga veprimet hetimore rezultoi se kĂ«ta dy shtetas kishin ndjekur lĂ«vizjet e shtetasit F. B. dhe nĂ« momentin qĂ« ky shtetas Ă«shtĂ« futur nĂ« qendrĂ«n tregtare, ata i kanĂ« vjedhur shumĂ«n e parave nĂ« bagazhin e automjetit.

NĂ« momentin e kapjes, kĂ«tyre shtetasve iu janĂ« gjetur dhe sekuestruar nĂ« cilĂ«sinĂ« e provĂ«s materiale njĂ« sasi parash prej 17.5 milion lekĂ«sh tĂ« reja dhe 50 mijĂ« franga”, tha Policia dje.

Image

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku26/05/2020 08:15

Mirë këto hajdutët që ushtrojnë zanatin e tyre, por ai miku çfarë bën me gjithë ato para' kash në makinë? Ndoshta edhe ai ishte duke shkuar të blente hekur tek Kurumi, sikurse shoferi i Saimir Tahirit ??!! Policia jonë kap cironkat, ndërsa super banditët e mafjes bëjnë kërdinë.

Shto koment

Denonco