Përdhunoi shqiptaren e martuar dhe 6 britanike, arrestohet pas 8 vitesh ‘Dragoi i Kavos’

Përdhunoi shqiptaren e martuar dhe 6 britanike, arrestohet pas 8 vitesh ‘Dragoi i Kavos’

19:59, 23/05/2020

Dimitri Spioti, i etiketuar dhe me nofkën ‘Dragoi i Kavos’ është pikasur nga policia greke pasi është në kërkim për përdhunimin e një shqiptareje dhe 6 britanikeve.

Ai është dënuar me 52 vite burg për këto veprime dhe pas 8 vitesh ai është pikasur nga Policia.

Në vitin 2012 ai përdhunoi një shqiptare 34- vjeçare të martuar. 2 vite më parë kishte përdhunuar edhe 6 turiste britanike teksa në 2019 kishte përfituar lirinë.

Sot Spioti gjatë operacionit për kapjen e tij ka përfunduar në një greminë 200 metra dhe Policia po punon për ta nxjerrë dhe për ta kapur atë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco