Rritet numri i të shtruarve në spital, ja si zgjerohet harta

Rritet numri i të shtruarve në spital, ja si zgjerohet harta

11:11, 22/05/2020
A+ Aa A-

ISHP konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konfirmuar 12 raste me koronavirus duke e çuar në 981 numrin total të të prekurve.

Deri më tani raportohet se janë ende aktivë 173 persona, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 17 persona.

ISHP thekson se gjatë 24 orëve të fundit është rritur numri i të shtruarve në spital duke e çuar në 17 numrin e atyre që kanë nevojë për ndërhyrjen e mjekëve.

Nga këta, 5 persona janë në shërbimin intensiv.

Rastet pozitive për 24 orët e fundit janë në Tiranë (7), në Fier (2), në Krujë (2) dhe në Durrës (1).

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë-58
Durrës-48
Krujë-31
Shkodër-10
Berat -10
Kamëz-9
Fier-4
Elbasan-1
Mirditë-1
Korçë-1

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco