FOTO/ Qeveria u premtoi pensionet në shtëpi, por ja çfarë ndodh në Katjel të Librazhdit

FOTO/ Qeveria u premtoi pensionet në shtëpi, por ja çfarë ndodh në Katjel të Librazhdit

13:35, 08/04/2020

Edhe pse qeveria kishte premtuar që pensionistëve do t’ua çonte pensionin në shtëpi në shumë zona të vendit kjo është vetëm një mashtrim i radhës.

Në Katjel të Librazhdit pensionistët janë dyndur që të marrin pagesen e tyre dhe pensionet ndahen në një lokal të fshatit dhe njerëzit aty nuk kanë asnjë masë mbrojtëse nga koronavirusi.

Edhe pse lokali duhet të ishte mbyllur në bazë të udhëzimeve të qeverisë prapë aty ka me dhjetra persona që presin.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco