FOTO/ Tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

FOTO/ Tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

14:48, 06/04/2020
A+ Aa A-

Një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri.

Bëhet fjalë për një 90-vjeçar.

‘Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare’, konfirmoi ministria e Shëndetësisë.

90-vjeçari ishte i prekur edhe nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension).

Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari06/04/2020 14:55

NGA 90 VJEC VDEKSHIN TE GJITHE O ZOT!

Shto koment

Denonco