Shërohen edhe 3 anëtarë të personelit shëndetësor

Shërohen edhe 3 anëtarë të personelit shëndetësor

13:16, 06/04/2020

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep lajmin e mirë se kanë arritur të mundin koronavirusin edhe 3 punonjës të personelit mjekësor. Tashmë ka shkuar në 21 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga Covid-19.

Postimi i plotë

''Edhe 3 personel shëndetësor janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP 

Shkon në 21 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga Covid-19.

Deri tani 116 qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur Covid-19.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco