VIDEO/ E rëndë gjendja e emigrantëve të bllokuar në kufi, disa përfundojnë në spital

VIDEO/ E rëndë gjendja e emigrantëve të bllokuar në kufi, disa përfundojnë në spital

12:05, 06/04/2020

SYRI. TV ka konstatuar se emigrante shqiptare po vazhdojne të qëndrojnë të bllokuar në Kapshticë në kushte të vështira. Ata e kaluan sërish natën në tokë neutrale duke ndezur zjarr. Disa prej tyre përfunduan në spital për mjekim sepse kanë pasur temperaturë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Profesori 06/04/2020 13:05

Kjo eshte kriminale. Te lesh bashkekombasit, shtetaret e tu te vdesin ne nje mjedis te shkretosur dhe ta besh me ndergjegje te plote , ky eshte ekzekutim , vrasje shteterore. Por kjo media ,televizionet qe ka dhe license kombetare dhe pi taksat edhe te atyre qe dergjen aty , pse nuk alarmon opinionin edhe jashte vendit? Me duket se aty tek ata te mjere nuk ka ndonje te aferm te kastes politike , oligarkike dhe mediatike ,sepse ne te kunderten do te tundej vendi. Kam nje lutje per median qe e quan veten te pavarur : le t' i lutet Aleksander Vucicit qe t' i beje nje kerkese (me pergjerim) Edvin K. Rames , sivellaut te vet, qe t ' i pranoje ata te mjere ne shtetin e tyre ( te ....).

Shto koment

Denonco