‘Jepu mundësinë fukarenjve të mbijetojnë’/ Ilir Shaqiri-Ramës: Merrua Oligarkëve 10 për qind

‘Jepu mundësinë fukarenjve të mbijetojnë’/ Ilir Shaqiri-Ramës: Merrua Oligarkëve 10 për qind

13:48, 03/04/2020

Balerini i njohur shqiptar Ilir Shaqiri ka shkruar një mesazh publik drejtuar kryeministrit Edi Rama lidhur me paketën financiare për përballimin e situatës së koronavirusit.

Balerini i kërkon Ramës të mos lërë jashtë ndihmës ata që punojnë në të zezë. Për këtë kategori kryeministri u kërkon që të denoncojnë pronarin në të kundërt s’do të përfitojnë asgjë.

“Jepu mundësine fukarejve të burgosur në shtëpi që të hanë e të mbijetojnë si gjithë të tjerët sepse njeriu më shpejt vdes nga uria sesa nga virusi” shkruan Ilir Shaqiri duke I kujtuar dhe shprehjen e lavdishme të Nënë Terezës “Po i gjykove njerëzit nuk do kesh kohë ti ndihmosh”.

“Çfarë faji kanë fëmijët që nëna dhe babai punojnë në të zeze duke mbajtur tulla e llac, duke larë e shplare?

Duhet urgjent dekreti 10% OLIGARK TAKSE per ata që kanë në llogarinë personale bankare 10.000 € e siper!!! MERRU TË PASURVE.

JEPU TË VARFËRVE!!! Duhet shpëtuar mbi të gjitha NJERIU sepse lufta per JETËN kundër virusit është e mundur vetëm me barkun plot, sepse koha e luftes do jetë e gjatë dhe sepse paslufta akoma më e gjatë”, shkruan më tej Iliri në mesazhin e tij drejtuar kryeministrit.

“Kemi prinder te moshuar ne duart e tua dhe te pamundur ti asistojme, prinder qe kane punuar 50 vjet per at vend duke lare me djerse e gjak token qe sot e gezojne oligarket. jepi popullit mundesine te te falenderojne per gjithe kohet qe do vijne per cfare bere dhe si e bere. respekt Ilir Shaqiri.”

View this post on Instagram

Mesazh Publik per EDI RAMA. @ediramaal Po i gjykove njerezit nuk do kesh kohe ti ndihmosh ... keshtu thote e lavdishmja Nene Tereza .. Cfare faji kane femijet qe nena dhe babai punojne ne te zeze duke mbajtur tulla e llac, duke lare e shplare? Jepu mundesine fukarejve te burgosur ne shtepi qe te hane e te mbijetojne si gjithe te tjeret sepse njeriu me shpejt VDES vdes nga uria sesa nga virusi . Duhet urgjent dekreti 10% OLIGARK TAKSE per ata qe kane ne llogarine personale bankare 10.000 € e siper!!! MERRU TE PASURVE JEPU TE VARFERVE!!! Duhet shpetuar mbi te gjitha NJERIU sepse lufta per JETEN kunder virusit eshte e mundur vetem me barkun plot, sepse koha e luftes do jete e gjate dhe sepse paslufta akoma me e gjate . Kemi prinder te moshuar ne duart e tua dhe te pamundur ti asistojme, prinder qe kane punuar 50 vjet per at vend duke lare me djerse e gjak token qe sot e gezojne oligarket. Jepi popullit mundesine te te falenderojne per gjithe kohet qe do vijne per cfare bere dhe si e bere . Respekt Ilir Shaqiri.

A post shared by Ilir Shaqiri (@ilir_shaqiri) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kadri hasbiu03/04/2020 16:05

Ilir ke shum te drejte po kujt ja thua nje mostre qe knaqet kur shef te tjeret qe po vdesin vetem te kiqija do kemi sa te jet ne pushtet ai

Ferdinand03/04/2020 14:53

Zoti Balerin quan oligark personat qe kane mbi 10 mije euro ne banke...... A i ke dhene ti kryeministrit 1000 euro qe ti perdore per bamiresi?

Shto koment

Denonco