Varrimi që mori në 'qafë' familjen, si u infektuan 7 pjesëtarë nga COVID-19

Varrimi që mori në 'qafë' familjen, si u infektuan 7 pjesëtarë nga COVID-19

16:27, 02/04/2020

Nga kjo e enjte Hasi mund të konsiderohet pa frikë zonë e kuqe. 7 pjestarë të së njëjtës familje janë konfimuar pozitiv. Ata jetojnë në qytetin e Krumës në bashkië e Hasit.

6 prej tyre mësuam se ishin të prekur vetëm sot.
Dy bashkëshortë, 77 e 70 vjeç, djali 45 vjeç me gruan 43 vjeçe si dhe femijet e këtyre të fundit tre vajzat të moshave 15, 17 dhe 20 vjeçe kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Në total, Hasi tani numëron 8 tetë raste, me 1 person që ka ndërruar jetë.
Po si shkoi infeksioni në Has?

Familjarët dyshohen se janë infektuar gjatë një varrimi në qytetin e Hasit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco