VIDEO/ Dhjetëra shqiptarë të bllokuar në doganën e Kakavijës

VIDEO/ Dhjetëra shqiptarë të bllokuar në doganën e Kakavijës

17:05, 01/04/2020

Më shumë se 20 qytetarë shqiptarë janë bllokuar në doganën e Kakavijës që prej orë 02:00 të mëngjesit të sotëm.

Mes tyre ka dhe fëmijë, thotë denoncuesi i cili ka sjellë edhe pamje videot nga situata në doganë.

Moti i keq dhe i ftohti po kthehet në një torturë për shqiptarët që janë riatdhesuar nga Greqia.

Njëri nga personat ishte nisur për të shkuar në varrimin e babait, por nuk e arriti dot.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco