Emri/ Vlonjati i shpallur në kërkim për drogë kapet në banesën e tij

Emri/ Vlonjati i shpallur në kërkim për drogë kapet në banesën e tij

14:04, 01/04/2020

Një person i shpallur në kërkim kombëtar dhe i dënuar në fushën e narkotikëve është arrestuar nga policia e Vlorës.

Në kuadër të operacionit "Ramica" u arrestuan në banesën e tij Inton Veshaj, 49 vjeç.

“Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar 49-vjeçarin, me 4 vite e 4 muaj burgim, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Ngjarja i përket muajit shkurt të vitit 2017, ku gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi është gjetur një sasi lënde narkotike e llojit cannabis sativa”, thuhet në njoftimin e policisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco