La pensionin për t'u kthyer në Infektiv, mjeku i njohur rezulton me COVID-19

La pensionin për t'u kthyer në Infektiv, mjeku i njohur rezulton me COVID-19

22:03, 31/03/2020

Dhimitër Kraja, ish-shef i Urgjencës Infektive, kishte dalë prej disa kohësh në pension, kur iu përgjigj thirrjes për t'u rithyer në pozicionin e tij të mjekut për të ndihmuar kolegët në ndihmë të pacientëve të prekur nga COVID-19. 

Por sonte në mbrëmje një lajm jo i mirë shëndetësor ka mbërritur për mjekun Kraja. 

Ai është diagnostifikuar me COVID-19 pas analizave të marra.
Ndërkohë që i shtohet stafit të mjekëve dhe infermierëve të prekur nga COVID-19 në krye të detyrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Martin 01/04/2020 07:10

Kujt i beri nder qe u kthye ne detyre dhe infektua?! K/ministrit qe ben show me 30 mjeke e infermiere qe i coi ne Itali pa dokumente qe vertetojne aftesite e tyre?

Shto koment

Denonco