Regjistrohet një rast i ri me Covid 19, rritet numri i të infektuarve në Korçë

Regjistrohet një rast i ri me Covid 19, rritet numri i të infektuarve në Korçë

12:33, 31/03/2020

Në Korçë këtë të martë një tjetër rast i ri është konfirmuar me koronavirus nga ministria e Shëndetsisë.

Deri më tani numri i personave të infektuar në këtë qytet ka shkuar në 15.

Gazetarja e Abc News raporton se deri më tani të gjithë rastet janë zinxhir i rasteve të mëparshme të konfirmuara me koronavirus.

Gazetarja thekson se përmes burimeve jo zyrtare rezulton se rasti i ri është i biri i çiftit të moshuar dhe një ditë më parë është konfirmuar edhe bashkëshortja e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco