'Nuk kursejnë as fëmijët e nënën 80-vjeçe', qytetari nga Lushnja denoncon dhunën e policisë

'Nuk kursejnë as fëmijët e nënën 80-vjeçe', qytetari nga Lushnja denoncon dhunën e policisë

17:27, 30/03/2020

Edhe në periudhë karantimi nuk mungojnë denoncimet e qytetarëve në adresë të Policisë së Shtetit.

Rasti më i fundit vjen nga qyteti i Lushnjes, aty ku një qytetar akuzon forcat e rendit për dhunim të familjes.

Ngjarja në fjalë është bërë publike përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit:

Nje histori çnjerezore e dhimbshme!

Shikoni videon dhe lexoni motivin pse narkopolicia e keqtrajton qytetarin ne Lushnje. sb

Pershendetje Z.berisha, B K nga Lushnja jam. Uroj te jeni mir ju bashke me familjen. Po ju dergoj disa video, per presionin qe policies po kryen ndaj familjen some. Nuk eshte Hera e par qe po na ndodhin keto gjera, por kjo e fundit, eshte e padurushme. Qe te merreshin dhe me femijet dhe me nenen time, 80 vjece, te cilen per pak ma varrosen. Keta me lan ne rrezik, qe nje sy e mbaj mbyllur dhe nje hapur, ne vend qe Policia te me ruaj per sherbimin qe i kam ber shtetit, ndaj krimineleve si Aldo bare, por Po tenton te marrin dhe femijet minoren ti cojn ne komisariat. J Zoti berisha kerkojn qe mos te rri te dera shpis, sepse kan frik se shoh deputetin Bujar Celen qe thyen karantinen kshu mendoj qe mund te jet. Sepse e kam 20 m larg nga shtepia ime. Ne thon futu brenda. Kur te gjith rrin jasht, mua me vijn perdite. Faleminderit. Respekte u lutem kerkoj ndihmen tuaj. Me respekte B K.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco