Nëpunësja e DAR në Fier konfirmohet pozitive

Nëpunësja e DAR në Fier konfirmohet pozitive

11:43, 29/03/2020

Një tjetër rast i ri është konfirmuar një ditë më parë me koronavirus në qytetin e Fier.

Abc News raporton se ka rezultuar pozitive me koronavirus një nëpunëse e DAR në Fier.

Ky është një rast që po hetohet se si ka ardhur infektimi, nuk dihet nëse është vatër e re infektisoni apo është zinxhir i vatrës së punonjësve të Thesarit në Fier. 

Fieri deri tani ka 22 raste me koronavirus.

Ndër të tjera bëhet e ditur se të gjithë nënpunësit e Thesarit dhe nëpunësja e DAR ndodhen në vetëizolim në shtëpitë e tyre pasi fatmirësisht janë në gjendje të mirë shëndetësore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco