Një i dyshuar me koronavirus në qytetin e Lushnjes, niset drejt Tiranës

Një i dyshuar me koronavirus në qytetin e Lushnjes, niset drejt Tiranës

10:55, 29/03/2020

Një i dyshuar me koronavirus në qytetin e Lushnjes.

Nga spitali i Lushnjes pamjet tregojnë stafin e ambulancës të cilët dezinfektohen pasi këtë mëngjes kanë sjellë në spital një të sëmurë të dyshuar me koronavirus nga Grabjani njësi administrative e bashkisë Divjakë.

Personi është nisur për në Tiranë për mjekim më të specializuar si dhe për tu konfirmuar përmes analizave nëse ka apo jo nga Covid 19.

Në Lushnje janë vetëm katër raste të konfirmuara nga kjo sëmundje ku një 64-vjeçar ka humbur jetën deri tani.

Patrulla të policisë se shtetit dhe policisë ushtarake në hyrje daljet e qytetit ndërsa kontrolle të policisë së rendit dhe qarkullimit nëpër rrugicat qytetase për të zbatuar urdhrin e izolimit total deri në mëngjesin e te hënës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco