Vau i Dejës/ Si e goditi koronavirusi familjen e madhe

Vau i Dejës/ Si e goditi koronavirusi familjen e madhe

09:55, 29/03/2020

Ka shkuar në tre numri i personave të infektuar në Vaun e Dejës, ku 8 ditë më parë është konstatuar dhe rasti i parë i një të prekuri me COVID 19.

Burime për Abc News bëjnë me dije se tashmë përveç 35-vjeçarit pozitiv, me koronavirus ka rezultuar nëna dhe kunata e tij.

Abc News raporton se kjo është një famije e madhe me 5 djem me 26-27 familjarë. Ndërkohë këtë të dielë pritet që tamponi tu bëhet 6 anëtarëve të familjes nga Vau i Dejës, të cilët kanë shfaqur shenja klinike.

Ndërkohë gazetari bën me dije se deri më tani nuk është marrë asnjë masë në lidhje me personelin mjekësor të Poliklinikës në Vaun e Dejës.

Fatmirësisht deri më tani bashkëshortja dhe fëmijët e 35-vjeçarit kanë rezultuar negativë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco