Digjet lokali dhe zyra e pasaportave, rrezikohen zyra e DAR dhe e gjendjes civile

Digjet lokali dhe zyra e pasaportave, rrezikohen zyra e DAR dhe e gjendjes civile

19:28, 28/03/2020

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite në qytetin e Vlorës.

Një lokal është përfshirë nga zjarri ndërsa janë rrezikuar edhe institucionet përreth tij. 
Flakët kanë rrezikuar të përhapen edhe në ambjentet e Zyrës së Gjendjes Civile. 

Fatmirësisht nuk janë dëmtuar ambjentet e brendshme të kësaj të fundit vetëm muret, ndërsa pranë ndodhet edhe Zyra e Drejtorisë Arsimore.

Por nga ana tjetër zyra e pasaportave është djegur ndërsa ende nuk dihet se cilat janë dëmet e shkaktuara brenda zyrës së DAR Vlorë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco