Qeveria gati të lirojë të burgosurit/ Ja kush përfiton nga akti normativ për koronavirusin

Qeveria gati të lirojë të burgosurit/ Ja kush përfiton nga akti normativ për koronavirusin

19:26, 23/03/2020

Qeveria ka hartuar aktin normativ për të burgosurit që do të qendrojnë në shtëpi për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi,

Sipas këtij akti do të përfitojnë të dënuarit që vuajnë nga sëmundje kronike.

“Sëmundje  kronike  e  rrezikshme  për jetën”, një sëmundje kronike, nga e cila vuan një i dënuar   dhe që, e shoqëruar me ndikimin që infeksioni i shkaktuar nga COVID-19 mund të këtë mbi organizmin e të dënuarit, në rast se infektohet, mund  të  sjellë  dëmtimin  e  rëndë  të  shëndetit ose humbjen e jetës të të dënuarit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco