Masa drastike për shoferët/ Nga gjoba 150 mijë lekë për celularin, tek alkooli

Masa drastike për shoferët/ Nga gjoba 150 mijë lekë për celularin, tek alkooli

10:57, 27/02/2020

Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore.

Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin në timon.

Pretendohet se me marrjen e ketyre masave dhe vendosjen e gjobave te disiplinohen shoferet ne rruge dhe te ulet numri i aksidenteve.

Lista si më poshtë e publikuar nga Policia e Shtetit:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t27/02/2020 11:54

Rritini sa te doni gjobat,o gjobavenes nga marsi,asgje nuk do arrini me supergjoba .gjithçka eshte çeshtje ndergjegjesimi dhe mireqenie.me dhune verbale vetem urrejtje do te mbillni.

Titi 27/02/2020 11:10

Polici e forte .....cdo cep pallati pihet dhe shitet hashah.....polici e forte.....I pame ne 97 sa trima ishin....fuck

Shto koment

Denonco