Digjen dy banesa nga zjarri në Tropojë

Digjen dy banesa nga zjarri në Tropojë

09:22, 27/02/2020

Dy banesa në Tropojë raportohet se janë djegur nga zjarri pak pas mesnate.

Ngjarja ka ndodhurnë fshatin Cerrnicë rreth orës 00: 30, në një nga pallatet e ish-fermës ku janë djegur dy apartamente në pronësi të shtetasve Dede dhe Gege Sokoli.

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të lënduar në njerëz. Zjarrfikësja e mbërritur menjëherë në vendngjarje ka bërë të mundur lokalizimin e flakëve, duke shpëtuarnga djegia  banesat e tjera në pallat.

Mësohet se shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco