Nëna shqiptare konfirmon: Vajza ime e prekur nga koronavirusi

Nëna shqiptare konfirmon: Vajza ime e prekur nga koronavirusi

18:07, 24/02/2020

Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur.

Midis të prekurve bëhet me dije se është edhe një shqiptare dhe njoftimin e ka dhënë nëpërmjet një statusi në “Facebook” mamaja e saj, raporton  Top-Channel.

Mësohet se ajo është një vajzë nga Lezha që jeton në Itali.

Postimi i nënës:

Image

Harta e virusit në Itali:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco