Pas lëkundjeve me 9 viktima në mëngjes, Turqia tronditet nga një tjetër lëkundje e fuqishme

Pas lëkundjeve me 9 viktima në mëngjes, Turqia tronditet nga një tjetër lëkundje e fuqishme

17:44, 23/02/2020

Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë. 

Pas lëkundjeve të mëngjesit të sotëm, i cili la pas 9 viktima dhe 37 të plagosur, kufiri turko-iranian është goditur pak minuta më parë nga një tërmet me magnitudë 6 ballë të shkalës rihter.

Ende nuk ka informacione për viktima... 

Image

Image

Tërmeti i fuqishëm është shoqëruar edhe nga disa pasgoditje të tjera, më i forti me magnitudë 4 ballë. /A.R, Syri.net

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco