VIDEO/ Protestë tek Unaza e Re, IKMT ka njoftuar shembjen e banesave

VIDEO/ Protestë tek Unaza e Re, IKMT ka njoftuar shembjen e banesave

07:20, 17/02/2020

IKMT-ja ka njoftuar se sot do të shembë disa banesa në Unazën e Re dhe banoret e segmentit që mbeten pa strehë, janë hedhur në protestë duke kërkuar kompensim nga shteti. Në orën 7:00, ata ishin mbledhur grupe grupe në pritje të fadromave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku17/02/2020 09:39

E ka pipullin jashtë, të pastrehë, të rrënuar, të pastrehë, ndërkohë që sot kryelypësi pret lëmoshën nga "donatorët"; barabar nuk tërhiqet nga grabitja e miliardave të buxhetit. Kur nuk ka lekë për eleminimin e pasojave të tërmetit dhe kërkon lëmoshë, në këtë emergjencê kombëtare, ku i gjen lekët për me prish shtëpi të shëndosha (hedh qindra familje të tjera nën qiell të hapur) vetëm për të vjedh me letra fallco me oligarkë? O antishqiptari më i madh i Historisë Shqiptare.

Shto koment

Denonco