Për çiften dhe këto dy thika, 51-vjeçari përfundon në pranga Armët që u sekuestruan

Për çiften dhe këto dy thika, 51-vjeçari përfundon në pranga

09:54, 15/02/2020

Për këtë çifte dhe dy thika si këto në foto, një burrë 51-vje?5ar në Divjakë ka përfunduar në prangat e Policisë.

Arma ishte pa leje, po ashtu edhe thikat të cilësuara si armë të ftohta, ndaj iu sektruan të trija.

Policia kishte mësuar se 51 – vjeçari nga fshati Muçias i Divjakës i mbante pa lejen e organeve kompetente, ndaj ai u arrestua në flagrance dhe mbi të janë d akuza:

"Mbajta pa leje e armëve të gjuetisë" dhe "Mbajtja pa leje e armëve të ftohta".

Dosja e tij i kaloi Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco