Abuzoi seksualisht me minorenen me aftësi të kufizuara/ Lihet në burg 'maniaku' 60-vjeçar në Lezhë

Abuzoi seksualisht me minorenen me aftësi të kufizuara/ Lihet në burg 'maniaku' 60-vjeçar në Lezhë

18:47, 21/01/2020
A+ Aa A-

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60-vjeçarin me iniciale V.N, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe të ketë kryer edhe marrëdhenie me një vajzë të mitur me aftësi të kufizuara.

Në seancën gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura, mësohet se i moshuari i ka mohuar akuzat e ngritura ndaj tij.

Por edhe pse nuk është faktuar ende nëse është abuzuar seksualisht me 14-vjeçaren, në bazë të provave të paraqitura nga prokurori Erjon Shehaj, gjykata e vlersoi të ligjshem arrestimin e tijë dhe vendosi masen e sigurisë burg pa afat.

https://www.syri.net/kronike/309260/zbardhet-skema-si-60-vjecari-mashtronte-te-mituren-me-probleme-mendore-ne-lezhe/
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco