Grabitën dhe dhunuan një grup refugjatësh sirianë, 4 të arrestuar

Grabitën dhe dhunuan një grup refugjatësh sirianë, 4 të arrestuar

09:40, 21/01/2020

Policia e Korçës ka vënë në pranga 4 persona, pasi kanë dhunuar dhe grabitur një grup refugjatësh nga Siria.

Mësohet se autorët i kanë marrë telefonat dhe vlerat monetare që refugjatët mbanin me vete.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 8 në Korçë. Autorët janë arrestuar nga policia, ndërsa pritet që kjo e fundit të dalë në një informacion zyrtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco