FOTO/ Dy tërmete të njëpasnjëshme në Kukës e Peshkopi

FOTO/ Dy tërmete të njëpasnjëshme në Kukës e Peshkopi

14:00, 19/01/2020

Ka qenë ora 13:38 minuta kur zonat e Kukësit, e Mirditës, Lezhës, Dibrës e deri në Durrës, janë lëkundur nga tërmeti.

Epiqendra këtë herë ka qenë në fshatin Arrën të Kukësit, një zonë në kufi me Mirditën dhe Dibrën.

Sipas të dhënave nga Qendra Euro-Mesdhetare e Tërmeteve, tërmeti ka qenë 4.5 ballësh ne nje thellesi prej 10 kilometrash dhe ka zgjatur disa sekonda.

Ai ka rënë në një zonë prej 26 kilometrash nga Kukësi, 18 nga Kurbneshi.

Pak minuta me pas ka rene dhe nje tjeter termet, 3.8 ballesh, kete here 22 kilometra larg Peshkopise.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco