Aksidenti tragjik/ Vdes një shqiptar në Torino

Aksidenti tragjik/ Vdes një shqiptar në Torino

10:44, 19/01/2020

Një 35-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Torino.

Viktima është një shqiptar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur ende.

Ai ka qenë duke ecur në trotuar kur është përplasur nga një ‘pirat’ rruge, i cili pas përplasjes është larguar me shpejtësi.

Policia është vënë në ndjekje të tij.

Aksidenti tragjik ka ndodhur në rrugën provinciale që lidh zonat e Stupinigi dhe Orbassano.

Shqiptari ka qenë duke ecur në trotuarin e rrugës, që sipas medieve, ishte i pandriçuar.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur policia dhe ambulancat, por shqiptari kishte ndërruar jetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco