Tërmet i fortë në detin Jon/ Ja forca

Tërmet i fortë në detin Jon/ Ja forca

19:02, 17/01/2020

Një tërmet me magnitudë 4,8 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë para pak minutash.

Sipas asaj që raporton ESMC, lëkundjet janë regjistruar në detin Jon, 9 km nga Lithakia dhe 253 km nga kryqyteti Athinë.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme në banesa apo njerëz.

Gjithashtu nuk bëhet ende e ditur nëse lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri. /Syri.net

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco