Lëkundet serish toka, ja se ishte magnituda

Lëkundet serish toka, ja se ishte magnituda

10:38, 10/12/2019

Toka është lëkundur sërish pak minuta më parë me epiqendër Gjirin e Lalzit.

Tërmeti pati një magnitudë 3.4 të shkallës Richter, ndërsa thellësia e matur ishte 24 kilometra.

Toka vijon të lëkundet që prej tërmetit tragjik të 26 nëntorit, i cili shkaktoi 52 të vdekur dhe rreth 1 mijë të lënduar, për të mos llogaritur dëmet materiale që nga të dhënat paraprake duket se janë tepër të mëdha.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco