Aksident i fortë në Berat, 3 personat në ambulancë përfundojnë si pacientë Pamje nga aksidenti

Aksident i fortë në Berat, 3 personat në ambulancë përfundojnë si pacientë

10:39, 07/12/2019

Një aksident me tre të plagosur ka ndodhur në rrugën nacionale Berat - Urë Vajgurore, në Otllak.

Një ambulancë u përplas me një trajler dhe për pasojë, të tre personat që ishin në ambulancë, u kthyen në pacientë:  Shoferi, një mjek dhe një pacient u lënduan dhe dërguan në spital. Mësohet se ata janë jashtë rrezikut për jetën.

Ambulanca ishte duke hyrë në qytet kur trajleri me targa serbe po tentonte të hynte në një pulari, për të ciliën kishte sjellë mall.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco