Vidhnin pa pushim shtëpi, 3 shqiptarë arrestohen nga policët e trafikut

Vidhnin pa pushim shtëpi, 3 shqiptarë arrestohen nga policët e trafikut

09:05, 07/12/2019

Mbrëmjen e 5 dhjetorit, efektivët e Policisë Rrugore të Frosinone kanë arrestuar tre shqiptarë për krimin e vjedhjes së shtëpive, mbajtjen e armëve dhe rezistencë ndaj zyrtarëve të shtetit.

Hetimet, të koordinuara nga Prokuroria e Frosinone, çuan në identifikimin e të arrestuarve dhe gjetjen e gjurmëve të tyre në disa vjedhje të ndodhura në këtë provincë.

Pritet zbardhja e emrave të tyre në mesditë nga Prokuroria.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco