Tjetër pasgoditje nga tërmeti, sa ishte magnituda

Tjetër pasgoditje nga tërmeti, sa ishte magnituda

09:31, 06/12/2019

Pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit vazhdojnë të bien në detin Adriatik, por jo me një intensitet të lartë.

Tërmeti më i fundit që ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës dhe 32 kilometra larg Lezhës ishte i fuqise 3.7.

Pas tërmetit fatal të 26 nëntorit janë shënuar me qindra lëkundje.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco