Sekuestrohen 5 cisterna me naftë shqiptare në portin italian

Sekuestrohen 5 cisterna me naftë shqiptare në portin italian

19:08, 05/12/2019

Një sasi rekord karburant që vinte kontrabandë nga Shqipëria është sekuestruar ditën e sotme në Portin e Ravennas në Itali.

Policia e këtij shteti ka sekuestruar 163 mijë litra naftë, ndërkohë që nuk ka ende informacion se si kjo sasi është futur në Itali, kujt i përket dhe për ku ishte adresuar.

Sipas mediave italiane janë 5 cisterna me naftë që janë bllokuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco