'E keqpërdorën'/ Prençi: Çfarë deklarova para 2 vitesh për tërmetet

'E keqpërdorën'/ Prençi: Çfarë deklarova para 2 vitesh për tërmetet

22:25, 02/12/2019

I ftuar në "360 Gradë". në Ora News, ish-drejtori i emergjencave Civile, Shemsi Prençi se, e ka ngritur alarmin për tërmetet që para dy vitesh.

Sipas tij, në atë kohë deklarata e tij nga disa media u nxor jashtë kontekstit.

" Unë do ta mbaj mbi vetë një përgjegjësi që e kam deklaruar para dy vitesh. Në takimin e shtabit të emergjencës të prefekturës së Tiranës, nga studimi që kisha bërë të këtij libri dhe të një raporti të tërmeteve në Shqipëri nga IGJEUM, unë ngrita alarmin se ne duhet të përgatitemi edhe për tërmetet sepse jemi në prag të periudhës së përsëritjes së cikleve sipas këtij teksti dhe raportit. Në atë kohë e keqpërdorën kontekstin tim disa media, që thanë se drejtori i emergjencave ka parashikuar tërmetet", u shpreh Prençi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco