Sërish lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda

Sërish lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda

09:32, 02/12/2019

Një termet i fuqishëm ka goditur sërish vendin tonë.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me një thellësi 5 kilometra.

Epiqendra ishte 27 km larg Tiranës. Edhe kjo lëkundje ka krijuar panik.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco